Пн-Сб 8:30 - 19:30

/

Нд 9:00 - 16:00

Кошторис

Кошторис — це фінансовий документ, за допомогою якого деталізовано та точно визначають обсяг витрат на проведення конкретних робіт. Кошторисні розрахунки проводять на стадії проектування чи планування. Правильно оформлений кошторис — офіційний документ, необхідний для узгодження робіт у держорганах, вибору підрядника, контролю виконання. Складання кошторисів – основна наша послуга. Ми готові забезпечити всі переваги, які надає цей документ.

 

фото кошторис від prosmeta.com.ua

Основні види кошторисів

Є кілька типів кошторисних документів, але здебільшого використовують такі:

    1. Локальні кошториси. Вони відповідають певному виду робіт, виходячи з обсягу, необхідної кількості та типу застосовуваного обладнання, актуальних нормативів, середньоринкових цін та ін. У локальному кошторисі розраховують прямі витрати, накладні витрати та кошторисний прибуток.
    2. Об’єктні. Їх формують у базисному чи поточному ціновому рівні у межах конкретного об’єкта шляхом підсумовування локальних кошторисів. У процесі кошторисники групують дані розділів будівельних, монтажних робіт, обладнання та інших витрат. Також до розрахунків включають витрати на можливі сезонні подорожчання тощо.
    3. Зведений кошторисний розрахунок. Сума коштів, необхідних для повного здійснення робіт. Це основа для бюджетного планування будівництва. Основою є підсумовування об’єктних кошторисів та розрахунків окремих варіантiв витрат.

Наскільки точні кошториси?

Точність розрахунків залежить від об’єктивності представлених клієнтом розрахункових даних та від типу кошторису:

  • плановий кошторис — його готують на етапі роботи над техніко-економічним обґрунтуванням. Орієнтовна, точність 17-20%, але може бути й інша;
  • інвесторський — його готують перед проектними роботами, використовуючи генплан, схему розміщення об’єктів, ескізи та інші документи. Орієнтовна, точність — 10-13%, але може бути й інша;
  • кошторисні документи підрядника — їх складають на основі тендерних документів, закладаючи витрати на субпідряд, прибуток, інфляційні втрати та ін. Орієнтовна, точність — 5-7%, але може бути й інша;
  • кошторисні документи проектувальника — складаються на основі проекту, креслень, робочих схем, середніх галузевих розцінок та ін. Орієнтовна точність: від 2 до 5%, але може бути й інша;
  • фактичний кошторис. Його розраховують за фактом витрат підрядника на фінальному етапі виконання робіт з урахуванням усіх додаткових витрат. Документ є основою для обчислення балансової вартості.

Професійне складання кошторисів

Ми спеціалізуємось на кошторисних розрахунках та готова працювати з об’єктами будь-якого типу. 16-річний досвід дозволяє вирішувати завдання всіх рівнів складності. Персоналізований підхід забезпечує максимально точний результат розрахунків. Звертайтеся до професіоналів — отримайте ідеальну кошторисну документацію в розумнi терміни.