Кошторис на оздоблювальні роботи
Під час роботи над проектом будь-якого об’єкта в комплексі інших кошторисних розрахунків обов’язково створюють кошторис на оздоблювальні роботи. До нього включають витрати на оздоблення приміщення чи будівлі. Подібний документ є актуальним і для приватних замовників: наприклад, зацікавлених в обробці комерційної або житлової будівлі. Кошторис допомагає зручно планувати та контролювати витрати.
Коли потрібен ремонт приміщень?
Кошторисна вартість залежить від того, які варіанти робіт необхідно закласти в документ:
- облицювальні — передбачають покриття поверхонь матеріалами (плиткою, гіпсокартоном, ламінатом і ін.);
- малярні — нанесення на підготовлену поверхню лакофарбових сумішей для захисту та декоративного оздоблення;
- штукатурні — включають нанесення підготовлених розчинів на елементи конструкцій об’єкта;
- підлогові — передбачають облаштування підлог, обробку настилів тощо;
- шпалерні — полягають у поклейці шпалер та інших матеріалів на стіни приміщень;
- скляні — припускають монтаж віконних конструкцій, вітрин, скління балконів та ін.
Особливості офісного ремонту
Для великих та комерційних об’єктів кошторис на оздоблювальні роботи розраховують за видами витрат:
- Прямі — передбачають витрати на матеріали, заробітну плату працівників, експлуатацію тощо. Для формування кошторисники користуються актуальними нормами, враховують види та обсяг робіт.
- Накладні — розраховуються з урахуванням вартості організації, обслуговування, управління. Зазвичай йдеться про фіксований відсоток обсягу прямих витрат.
- Планові — становлять фіксовану суму, необхідну на покриття витрат, не пов’язаних безпосередньо з обробними роботами. Це витрати на створення санітарно-побутових умов, на сплату податків, виплату премій та ін.
Ремонт – завдання для професіоналів
Оптимальне рішення — доручити роботу над кошторисом спеціалізованому фахівцю. Так, у команді працюють досвідчені кошторисники, які можуть провести кошторисні розрахунки будь-якої складності. Готові документи будуть орієнтовані на потреби клієнта.
Так, кошторис для бюджетної організації точно відповідатиме нормативним вимогам, а розрахунки для приватного замовника базуватимуться на реальних ринкових цінах. Усі кошториси містять об’єктивні дані і можуть використовуватися для планування витрат на оздоблення. Крім того, фахівцям можна доручити перевірку кошторисних документів, які представлені підрядниками.